Haber

Trakya Üniversitesi’nden 233 gönüllü personel deprem bölgesinde görev yaptı

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Kahramanmaraş merkezli illerde arama kurtarma, sağlık ve destek faaliyetlerine gönüllü olarak katılan 233 Trakya Üniversitesi (TÜ) personeline teşekkür belgesi verildi.

Deprem bölgesinde özveriyle görev yapan üniversite personeli için Balkan Kongre Merkezi’nde tören düzenlendi.

TÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, depremden etkilenen şehirlerde görev yapan her çalışanı ‘kahraman’ olarak gördüklerini söyledi.

Depremin ardından bölgeyi takviye etmek için çalışma başlattıklarını hatırlatan Rektör Tabakoğlu, doktorların da yer aldığı arama kurtarma ekibinin ilk gün ortasında yola çıktığını söyledi.

Trakya Üniversitesi’nin geniş imkanlara sahip büyük bir kurum olduğunu belirten Tabakoğlu, “Depremden sonra ‘Ne yapabiliriz?’ Düşündük, hızlı kararlar alarak çalışmaya başladık.” söz konusu.

Tabakoğlu, 7.6 büyüklüğündeki depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde destek merkezi kurduklarını ve afetzedelere hizmet verdiklerini bildirdi:

“Önce çorba kaynatılır, sonra yapılan çalışmalarla günde 4 öğün yemek yenen bir yer haline geldi. Daha sonra çocukları sevindirmek istedik ve çocuklara oyun alanı oluşturduk. Ondan sonra da köylere destek götürmeye çalıştık. ulaşılamadı. En çok da ailesini canı ve kanı pahasına evde bıraktığı için teşekkür ediyoruz. “Bölgeye giden üniversite personelimiz için. Bölgeye gönüllü olarak gittiniz ve bir boşluğu doldurdunuz. Kurtarma ekiplerimiz 6 kişinin hayatını kurtardı.”

Törende deprem bölgesinde çalışmalara katılan işçilere belgeleri verildi.

ortahisar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu