Haber

Aylin Nazlıaka: 16 milyon İstanbullunun iradesini gasp etme girişimleri

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen ceza nedeniyle kadınları Saraçhane’de yapılacak mitinge çağırdı. Nazlıaka, “16 milyon İstanbullunun iradesi gasp edilmeye çalışılıyor. İktidar şimdi o kadar korktu ki adaleti tamamen rafa kaldırdı.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun davasını ilk günden beri yakından takip ettiğini belirten Nazlıaka, “Saat 16.00’da tüm kadınları Saraçhane’ye davet ediyoruz. 16 milyon İstanbullu’nun iradesini yok sayanlara örgütlü gücümüzle karşılık verelim. . Hak için, hukuk için, adalet için. Saraçhane’ye gelin” dedi. Nazlıaka, ANKA Haber Ajansı’na şu açıklamayı yaptı:

“Bu karar siyasi bir karardır. Daha önceki duruşmalarda şahit olduğum üzere Saray’dan gelen talimat doğrultusunda bir hukuksuzluğa imza atılmıştır. 16 milyon İstanbullunun iradesi gasp edilmeye çalışılmaktadır. İktidar şimdi o kadar korkuyor ki, adaleti tamamen rafa kaldırmıştır.Korksunlar bu hukuksuz düzen! Devirmeye geliyoruz.İlk seçimden sonra halk iktidarını kurmaya geliyoruz.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na sahip çıkmak için bugün İstanbul’da Saraçhane önünde olacağız. Kadın Kolları MYK Üyelerimiz, İl ve İlçe Kadın Kolları Başkanlarımız, kadın üyelerimiz sahada olacak.Tüm kadınlara bir kez daha sesleniyorum: Haydi Saraçhane’ye!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu